_07B0567_20190701_kalin%2Bporazinska_kiosk%2Bruchu_fot_pwyszomirski_netsize2048.jpg

Kalina Porazińska

Głównym instruktorem tańca współczesnego oraz jazzowego odpowiedzialny za przygotowanie choreografii turniejowych dla formacji i zespołów, prowadzenie zajęć oraz warsztatów dla dorosłych. Na treningach surowy nauczyciel a poza salą dobry przyjaciel, który przytuli i wesprze dobrym słowem. Cierpliwa, ale bardzo wymagająca. Wulkan pozytywnej energii. Nie lubi prasować i nie potrafi utrzymać kwiatów doniczkowych. Gdyby nie tańczyła to byłaby wokalistką, dlatego na zajęciach często śpiewa. Jako pedagog tańca uważa, że aby być dobrym nauczycielem trzeba nieustannie się uczyć.

Kalina Porazińska – tancerka, choreografka, pedagog tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej, kier. Choreografia i techniki tańca w Łodzi oraz Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorskiego ze specjalizacją style uliczne w Bydgoszczy.

Tańczyć zaczęła w wieku 4 lat w ognisku baletowym, a później w Teatrze Tańca Gest w Bydgoszczy. Aktualnie współpracuje z Sopockim Teatrem Tańca, z którym od 2014 roku zrealizowała kilkanaście spektakli grupowych oraz jedną pracę solową w reż. Joanny Czajkowskiej.  Od 2015 roku realizuje się również jako samodzielna artystka, biorąc udział w produkcjach spektakli w Polsce oraz za granicą współpracując z wieloma artystami. Od 2008 roku prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z technik tańca współczesnego, jazzu oraz improwizacji.

Uczestniczka wielu szkoleń dla profesjonalnych tancerzy oraz choreografów, które poprowadzili m.in. Jozef Frucek & Linda Kapetanea, Dawid Zambrano, Peter Jasko, Rakesh Sukesh, Francisco Córdova, Tomislav English, Dymitry Szypura.   

Uczestniczka prestiżowego festiwalu "Deltebre Dansa 2016” w Hiszpanii, pod dyrekcją Roberto Olivana oraz "Summer Intensive 2017” w Portugalii, pod dyrekcją Ricardo Ambrózio. W 2017 roku laureatka programu rezydencja/premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca. W 2018 roku została zaproszona do współpracy przy międzynarodowej produkcji spektaklu "Nexus” w reżyserii i choreografii Helder Seabra, którego premiera odbyła się w ramach festiwalu One Small Step na Korfu. Od 2018 roku prowadzi Grupę Projektową Sopockiego Teatru Tańca, tworzy pełnometrażowe spektakle Teatru Tańca. 

W ruchu ważna jest dla niej prawda, ruch naturalny. Aby móc komunikować się za pomocą ciała, każdego dnia trzeba w pełni odkrywać swój potencjał, poszukiwać i być ciekawym. 

Kalina to doświadczona tancerka, choreografka oraz trenerka formacji z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy. Grupy, które prowadzi nie tylko zdobywają nagrody, ale również tworzą wspólnie wspierającą się społeczność. Potrafi doskonale połączyć rolę surowego trenera i dobrego przyjaciela tworząc świetną atmosferę wzajemnego szacunku oraz motywacji. Do tej pory jej zespoły stawały na podium 104 razy. Soliści oraz duety przygotowane pod jej okiem zostały nagrodzone 86 razy.

 
 

WYBRANE REALIZACJE

SOPOCKI TEATR TAŃCA

 

“Jak uprawiać żeby wyszło" - spektakl Sopockiego Teatru Tańca

“Essentia” - spektakl Sopockiego Teatru Tańca

 

PROJEKTY NIEZALEŻNE:

 

Promo for 11th Gdask Dance Festival

Kalina Porazińska “Whispers”